Biz Kimiz ;

 

"ELKO" KKTC Şirketler Mukayyitliğinde Fasıl 114 tahtında 25 Şubat 1988 tarihinde Kayıt no. TU1347 ile Ticari Ünvan olarak kaydedilmiştir. 5 Ocak 1993 tarihinde “ELKO COMMUNICATIONS AND ALARM SYSTEMS” olarak ismi değiştirilmiştir.


Şirketin sahibi İsmet Üstüner’dir. 1965 yılında Londra Üniversitesinden B.Sc. (Eng.) payesi alarak Elektrik Mühendisi olarak mezun olmuş ve daha sonra kendi boş zamanlarında uğraş vererek ayni üniversiteden M.Sc. (Physics) payesi ile fizik dalında masterlik almıştır.

 

 1965-1976 yılları arasında İngiltere’de CEGB (Central Electricity Generating Board) ve GEC (General Electric Company) şirketlerinde araştırma ve geliştirme mühendisi olarak hizmet vermiştir. 1976-1986 yıllarında ise Kıbrıs Türk Sanayi İşletmeleri Holding Ltd. Şirketinde önceleri Metal Boru Fabrikası ve sonra Metal Grup Müdürü olarak yöneticilik yapmış ancak hiçbir zaman mühendislikten kopmamış ve Sanayi Holdingin tüm fabrikalarında karşılaşılan tüm ciddi teknik sorunlarla ilgilenmiştir.

 

1986 sonunda Sanayi Holding’den kendi isteği ile ayrılmış ve kendi işini kurmuştur. 1988 yılından beri Voltaj Regülatörleri ithal etmektedir ve kendi mühendislik tecrübelerine dayanarak Çin’de yaptırmış olduğu regülatörlerin teknik ayrıntıları ile ilgilenmekte ve her zaman daha iyiyi hedeflemektedir.